Giriş

İSTANBUL İLİ KÜÇÜKÇEKECE. İLÇESİ İNÖNÜ MAHALLESİ MUAMER AKSOY CADDESİ AIRPORT24 80/64 adresinde mukim SAPIAS DİJİTAL YAZILIM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ (“BOA”, “Şirket”, “biz” veya “bizim” olarak anılacaktır), sizlere https://sapias.com.tr https://ozeraksoy.com https://panel.ozeraksoy.com  adreslerinde bulunan website içeriklerini sunmaktayız. (“Web Sitesi”, ‘’Site’’), Burada yer alan veya atıfta bulunulan tüm sözleşme maddeleri, koşullar ve bildirimlere Şirket Kullanım Şartı (“Kullanım Şartı”) uyarınca uymanız gerekmektedir. Ayrıca, Web Sitesi’nden belirli Eğitimlere eriştiğinizde, kullanıcılar bu tür Eğitimler için geçerli ek kurallara tabi olacaktır.

Web sitesini kullanarak Kullanım Şartı’nı kabul ettiğinizi ve bunlara tabii olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Web sitesinden veya içeriğinden memnun olmamanız halinde siteyi kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

Bu Kullanım Şartları’nın Türkçe’den başka bir dilde yazılan herhangi bir nüshası kolaylık sağlamak amacıyla temin edilmiş olup bu nüshalar arasında herhangi bir ihtilaf olması halinde Türkçe dilinde yazılı olan nüshanın geçerli olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

1. Kullanıcı Hesabınız

BOA hesabı için geçerli bir mail adresi sağlamanız ve bir şifre belirlemeniz gerekir. Şifreniz altında yapılan tüm aktivite ve hareketlerden ve bu şifreyi korumaktan siz sorumlusunuz. Hesabınızda “güçlü” (Büyük ve küçük harflerden, numaralardan ve sembollerden oluşan) şifreler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hesabınız, Kullanıcı Adınız ve şifrenizin (topluca, “Hesap”) gizliliğini korumaktan ve Hesabınız altında veya Hesabınızla ilişkili olarak gerçekleşen tüm etkinliklerden yalnızca Siz sorumlu olacaksınız. Hesap bilgilerinizin her zaman doğru olacağını beyan ve garanti ediyorsunuz. (a) Hesabınızın izinsiz kullanılması veya başka bir güvenlik ihlalini Bize hemen bildirmeniz ve (b) Eğitimleri her kullanışınız sonunda Hesabınızdan çıkış yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Yukarıda belirtilen şartlara uymamanız veya Hesabınızın, bilginiz dahilinde olsun ya da olmasın kullanımından, Hesabınıza yetkisiz erişimi Bize bildirilmeden önce doğan kayıp veya zararlardan, geçerli yasa kapsamında izin verilen ölçüde, sorumlu tutulamayız ve tutulmayacağız.

Hesabınızı başka bir kişiye devredemez ve herhangi bir zamanda başkasının Hesabını kullanamazsınız. Hesabınızı kullanması için reşit olmayan biri de dahil olmak üzere başka bir bireye yetki verdiğiniz veya onları kaydettiğiniz durumlarda (i) bu Eğitim Alanın İnternet üzerindeki davranışından; (ii) söz konusu Eğitim Alanın Eğitimlere erişimini ve Eğitimleri kullanımını denetlemekten; ve (iii) herhangi bir yanlış kullanımın sonuçlarından tamamen Siz sorumlu olacaksınız.

2. Ek Sözleşmeler

Sizin Eğitimler’i kullanımınız ile ilgili olarak gönderdiğiniz tüm kişisel bilgiler, Bizim https://ozeraksoy.com/gizlilik-ve-guvenlik-politikasi/ adresinde bulunan ve referans yoluyla bu Şartlara dahil edilen Kişisel Veri Politikamıza tabidir.

Buna ek olarak, (aşağıda tanımlanan şekilde) Eğitmen’seniz ayrıca Eğitim Programı Sözleşmesi’ne tabi olursunuz.

Muhtelif zamanlarda, Biz bu Şartları uygulamalarımızı açıklığı kavuşturmak veya yeni özellikler eklediğimizde olduğu gibi yeni ve farklı uygulamaları yansıtmak için güncelleyebiliriz ve BOA dilediği zaman bu Şartlarda tadil ve/veya değişiklik yapma hakkını tamamen kendi takdirine bağlı olarak saklı tutar. Bu Şartlarda herhangi bir önemli değişiklik yaparsak Hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta ile bildirimde bulunmak ya da Eğitimlerimiz üzerinden bir bildiri yayınlamak gibi belirgin yolları kullanarak Siz’i bilgilendireceğiz. Tadiller, aksi belirtilmediği takdirde yayınlandıkları günden itibaren yürürlüğe girecektir.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Sizin Eğitimlerimizi kullanmayı sürdürmeniz, Sizin bu değişiklikleri zımnen kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Değiştirilmiş Şartlar önceki tüm Şartları yürürlükten kaldırıp bunların yerini alacağı için Şartlar’ın en güncel halinden haberdar olduğunuzdan emin olmak üzere Eğitimleri düzenli aralıklarla kontrol etmelisiniz.

BOA, Eğitimleri herhangi bir zamanda değiştirebilir veya kullanımdan kaldırabilir.

Sizin Eğitimler ile alakalı Tüm kullanım, erişim ve diğer faaliyetleriniz, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet kullanımına ve gizlilik ve kişisel kimliğe ilişkin yasalar da dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla tüm geçerli kanun ve düzenlemelere uygun olmalıdır. Buna ilaveten, Eğitimlerin içeriklerinin yasa dışı olarak kabul edildiği bölgelerden Eğitimler’e erişim yasaklanmıştır. Birleşik Devletler dışında yer alan konumlardan Eğitimler’e erişmeyi veya Eğitimler’i kullanmayı seçenler bunu kendi inisiyatiflerini kullanarak yaparlar ve bu kişiler internet, veri, e-posta veya gizlilik ile ilgili tüm kurallar dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, tüm yerel kurallara uymakla yükümlüdürler. Ayrıca Siz, Birleşik Devletler’den veya ikamet ettiğiniz ülkeden verilen teknik verinin iletimi ile ilgili tüm geçerli yasalara uymayı kabul edersiniz. Birleşik Devletler dışındaki ülkelerden Eğitimler veya Üçüncü Taraf Platformları kullanırsanız çevrimiçi hareket ve kabul edilebilir içeriğe dair tüm yerel kurallara riayet edeceğinizi kabul etmeniz gerekir.

3. Genel Sorumluluk Reddi

Eğitimler, yalnızca Eğitim Alanlar ve Eğitmenlere yönelik bir pazar alanıdır. Eğitmenleri biz işe almıyor ve/veya istihdam etmiyoruz ve/veya Eğitmenler ile Eğitimlerimiz vasıtasıyla bir Eğitmenden Kurs Eğitimi satın alan Eğitim Alanlar arasında geçen etkileşimlerden sorumlu ve/veya yükümlü değiliz. Eğitimlerin güvenilirliğini ya da kalitesini de temin etmiyoruz. Bir Eğitim Alanın, Eğitmen tarafından sağlanan herhangi bir bilgiye güvenmesi dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın Eğitmenler veya Eğitim Alanların davranışı sonucu ortaya çıkan veya bununla ilgili olabilecek herhangi bir anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan sorumlu değiliz.

Eğitimler, size doğrudan ya da Kurslar ve Eğitmenler üzerinden üçüncü taraf platformların (“Üçüncü Taraf Platformlar”) bağlantılarına erişim verebilir. BOA, bu üçüncü taraf platformların hiçbirini onaylamaz ve bunları herhangi bir şekilde kontrol etmez. Buna bağlı olarak, BOA, Üçüncü Taraf Platformlar ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Bir Üçüncü Taraf Platforma erişimin uygun olup olmadığını belirlemek ve bu gibi Üçüncü Taraf Platformlarda kişisel bilgilerinizi ve gizliliğinizi korumak için gereken adımları atmanız gerekir.

4. Davranış

Eğitimlere yalnızca meşru amaçlarla erişebilirsiniz. Eğitimlerin kullanımına ilişkin tüm yasaları, kuralları ve düzenlemeleri bilmek ve bunlara uymaktan tamamen siz sorumlusunuz. Tamamen Kendi takdirimize bağlı olarak sunmayabileceğimiz yazılı iznimizi önceden almaksızın, Eğitimleri veya Şirket İçeriğini hiçbir şekilde Eğitmenleri veya potansiyel kullanıcıları bizimle bağlantısı olmayan bir iş için istihdam etmek veya onlarla sözleşme yapmak üzere kullanmamayı (yukarıda belirtildiği üzere) kabul etmektesiniz. Siz ve herhangi bir Eğitmen veya Eğitimlerin diğer Kullanıcıları arasındaki tüm görüşmeler ve iletişime ilişkin her türlü risk size aittir.

5. Eğitim Alanların Yükümlülükleri

Eğitim Alan olarak şunları ifade, garanti ve taahhüt edersiniz:

1. Eğitimleri kullanımınız kapsamında yaptığınız eylemlerden sorumlu olacağınızın bilincinde, makul sorumluluk sınırları çerçevesinde hareket edeceksiniz.

2. Eğitimler ve BOA’ın size sunduğu diğer platformlar (kapalı Telegram grubu, Panel üye platformu gibi) yoluyla herhangi bir Kullanıcıya istenmeyen veya izinsiz reklam, promosyon materyali, önemsiz posta, spam, zincir mektuplar, piramit şemalar veya (ticari veya başka türlü) istekler göndermeyecek, yayınlamayacak veya başka bir biçimde iletmeyeceksiniz.

3. Herhangi bir uygunsuz, saldırgan, ırkçı, nefret dolu, cinsiyetçi, pornografik, yanlış, yanıltıcı, hatalı, ihlal edici, hakaret veya iftira niteliğinde içerik veya bilgi yayınlamayacaksınız veya temin etmeyeceksiniz.

4. Bu Şartlar veya ilgili Eğitmen tarafından uygulanabilir olduğu şeklinde izin verildiği haller haricinde Şirket İçeriğini, Eğitimler veya Kursları ya da Gönderilen İçeriği kopyalama, tadil etme, üzerinde ters mühendislik uygulama, çoğaltma, dağıtma, yansıtma yoluyla üçüncü kişilere gösterim, halka gösterim, halka açık performans, halka iletme, türev çalışmalar oluşturma, tahrif etme, tahrip etme, hackleme, üzerinde oynama yapma veya diğer yollarla kullanmanız ve bunlardan diğer şekillerde yararlanmanız yasaktır.

5. Başka bir kişinin kimliğine bürünmeyecek veya başka bir kişinin Hesabına yetkisiz erişim sağlamayacaksınız.

6. Eğitimlere veya bunlarla ilgili diğer işleyişlere ait hiçbir donanım, yazılım veya hiçbir haberleşme teçhizatının içine bunlara zarar vermek üzere tasarlanan veya bunların işleyişlerini gasp etmesi mümkün olan virüs, solucan yazılım, casus yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya ya da program sokmayacaksınız; Eğitimlere erişmek için bir internet sitesinden veri kopyalayan bir program, web gezgini, robot kullanımı veya herhangi başka türden otomatikleştirilmiş yolları kullanmayacaksınız.

7. Herhangi Eğitmenden veya başka bir Eğitim Alandan kişisel bilgilerini talep etmeyeceksiniz.

Eğitim Alanlar, Eğitimleri satın almış olabilecekleri Eğitmenlerin; BOA’deki Hesaplarını sonlandırıp aktif olmayan bir duruma geçebileceklerini kabul ederler. BOA, Eğitim Alanlara Eğitmen hazır bulundurmayı garanti etmez ve Eğitmen hazır bulundurmaya ilişkin hiçbir sorundan ötürü sorumlu tutulmayacaktır.

6. İçerik, Lisanslar ve İzinler

Tüm yazılım, teknoloji, tasarımlar, materyal, bilgi, iletişim, metin, grafik, bağlantılar, elektronik sanat, animasyonlar, çizimler, sanat eserleri, ses klipleri, video klipler, fotoğraflar, görüntüler, incelemeler, fikirler ve diğer veri ya da telif hakkı olabilecek materyal veya içerik, bunların seçimi ve düzenlemeleri de dahil olmak üzere “İçerik” olarak kabul edilir.

BOA Size Eğitimler ile bağlantılı yazılım, ürün ve site dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın İçerik sağladığında, bunlar “Şirket İçeriği” olarak kabul edilir. İçerik, onu sağlayan kişi veya kuruluşun (veya onlara bağlı ve/veya üçüncü taraf sağlayıcılar ve tedarikçiler) özel mülkiyetinde kalır ve herhangi bir sınırlama olmaksızın, ABD ve yabancı telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet yasaları uyarınca korunmaktadır.

BOA bu vesileyle Size (bir Kullanıcı olarak) tüm gerekli ücretleri ödemiş olmanız koşuluyla, Şirket İçeriğini Eğitimler üzerinden bu Hükümler ve kısıtlamalar dahilinde yalnızca kişisel, ticari olmayan, eğitim amaçlı olarak kullanmak ve onlara erişebilmek için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans vermektedir. Diğer tüm kullanımlar bizim açık yazılı iznimiz olmadıkça kesinlikle yasaktır. Bunun için Size açıkça izin vermediğimiz sürece, herhangi bir Şirket İçeriğini çoğaltma, yeniden dağıtma, iletme, atama, satma, yayınlama, kiralama, paylaşma, ödünç verme, değiştirme, adapte etme, düzenleme, türevi çalışmalar oluşturma ya da lisansını verme veya başka türlü devretmeniz yasaktır. Şirket İçeriği için size lisans verilir; bunlar Size satılmaz. Eğitmenler Size Eğitimler yoluyla eriştiğiniz veya edindiğiniz Şirket İçeriği için lisans izni veremez ve bu gibi doğrudan lisanslar geçersiz sayılacak ve bu Koşulların ihlaline yol açacaktır.

Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, Biz Size yukarıda belirtildiği şekilde erişim ve kullanım izni verdiğimiz Gönderilen İçeriğin ve Şirket İçeriğinin erişim ve kullanım lisansını geri alma hakkını saklı tutuyoruz.

BOA, içerik ve bilgiye ilişkin telif hakkı, gizlilik, iftira ve diğer konulardaki tüm yasalara saygılıdır ve bu yasaların ihlaline müsamaha göstermeyecektir. Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, BOA gönderilen içeriği denetlememekte olup gönderilen içeriğin tarafınızdan kullanımına ilişkin tüm riskler size aittir ve BOA’nin bu gibi kullanımla ilgili herhangi bir yükümlülüğü olmayacaktır. Özellikle de, Eğitimler üzerinde veya Eğitimler yoluyla, gönderilen içeriğin herhangi bir incelemesi, yayını veya görüntüsü, söz konusu gönderilen içeriğin telif hakkı, gizlilik ve diğer kanunları hiçbir şekilde ihlal etmediğine veya belli bir amaca uygun ya da hatasız ve yararlı olduğuna dair bir beyan veya onay teşkil etmeyecektir.

Size ait Gönderilen İçeriğin yasaları veya mevzuatı ihlal ettiğini veya yanlış olduğunu ya da bir üçüncü taraf için herhangi bir risk teşkil ettiğini düşünüyorsanız durumu düzeltmek için gerekli gördüğünüz adımları atmak Sizin sorumluluğunuzdadır. Üçüncü taraflarca herhangi bir Şirket İçeriğinin telif hakkı yasaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir yasa ve yönetmeliği ihlal ettiğini düşünüyorsanız bu durumu BOA’a bildirmeniz gerekir.

Bu Şartlarda açıkça belirtilmeyen tüm haklar, İçerik sahiplerinde kalacak ve bu Şartlar herhangi bir zımni lisans tahsis etmeyecektir.

Daha kaliteli bir kullanıcı tecrübesi sağlamak amacıyla, oturum verileriniz, tamamlama oranlarınız dahil fakat bununla sınırlı olmamak ve kişisel veriler hariç olmak üzere datanızı gerçek zamanlı olarak kullanırız.

7. Fiyatlandırma, Ödeme ve Özel Koşullar

7.1. Fiyatlandırma

BOA Kurslarının fiyatlandırılması Site’de belirtilen yöntemler ile kararlaştırılır. Fiyatları arttırıp azaltmak BOA’ın inisiyatifindedir.

7.2. Ödeme

Tüm ödemeler Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. şirketine yapılır.

7.3.İndirim Kuponları

Farklı zamanlarda ve farklı koşullarda özel indirim kuponları oluşturulabilir. Bunların kullanımı, aktif edilmesi, iadesi ve benzeri tüm konular BOA’nın inisiyatifindedir.

7.4.Kampanyalar

BOA tarafından gerçekleştirilen kampanyalar bağımsızdır. Diğerleriyle birleştirilmesi, toplu indirim olarak değerlendirilemez. Sürelerinin tespiti BOA’ın inisiyatifindedir.

8. Ticari Markalar

Eğitimler süresince İçerik’lerde bazı markaların gözükmesi, hiçbir şekilde bu markaların acentesi, şubesi, distribütörü, tavsiye edeni, temsilcisi, ortağı, sorumlusu; bunlar dahil fakat bununla sınırlı olmamak üzere ilişki içerisinde olduğumuzu göstermez. Yapılan kullanımlar ticari markaları değiştirmeyen, ihlal etmeyen ve haklarına saygılı olacak şekilde düzenlenmiştir.

Eğitimlerimiz aracılığıyla veya herhangi bir Şirket İçeriğinde kullanılan ve gösterilen ticari markalar, Eğitim markaları ve logolar (“Ticari Markalar”), Bizim veya Tedarikçilerimizin veya üçüncü tarafların tescilli veya tescilsiz ticari markaları olup ABD ve yabancı ticari marka yasaları uyarınca koruma altındadır. Tüm hakları saklıdır ve Ticari Markalar üzerinde değişiklik yapamaz, onları kapatamaz veya Bizim önceden onayımız olmadan bu markalara bağlantı veremezsiniz.

9. Garanti Sorumluluk Reddi

Eğitimlerde veya Eğitimlerin kullanımı aracılığıyla kullanıma sunulan Eğitimler, şirket içeriği, kurslar ve tüm diğer materyaller “olduğu gibi” ve doğrudan veya dolaylı hiçbir türden garanti olmaksızın sunulmaktadır. Geçerli kanun uyarınca izin verilebilir olan en son dereceye kadar, BOA ve onun iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlileri zapta karşı teminat, ihlal etmeme, hatasızlık, pazarlanabilirlik ve belli bir amaca uygunluk garantileri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla doğrudan veya dolaylı bütün garantileri ve ticaret anlaşmaları esnasında, icra esnasında veya ticari örften doğabilecek tüm garantileri tekzip eder. BOA ve iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları ve görevlileri Eğitimleri kullanımınızın kesintisiz, hatasız veya güvenli olacağını, kusurların düzeltileceğini veya Eğitimlerin, gönderilerin, içinde Eğitimlerin bulunduğu sunucuların veya üçüncü taraf platformlarda kullanıma sunulan Eğitimlerin virüs veya diğer zararlı bileşenlerden yoksun olduğunu garanti etmez. BOA ve iştirakleri, lisans verenleri, tedarikçileri, reklamcıları, sponsorları, görevlileri, üyeleri veya ziyaretçilerinin Eğitimler ya da üçüncü taraf platformlar kullanılarak ya da başka bir biçimde belirtilmiş olan hiçbir fikri, tavsiyesi veya ifadesi bir garanti oluşturmayacaktır. Üçüncü taraf platformlarında sunulan Eğitimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm Eğitimleri kullanımınızdan doğabilecek riskler tamamen size aittir.

10. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Eğitimler veya herhangi bir üçüncü taraf platform aracılığıyla erişilebilir ve kullanılabilir olan, üçüncü taraf platformlarda kullanıma hazır bulunan tüm materyaller dahil olmak üzere, gönderiler, bağlı web siteleri veya kodlar, satın alınan ürünler veya Eğitimler dahil Eğitimler ve/veya malzemelerden kaynaklanan veya bunlarla herhangi bir şekilde ilişkili olan hiçbir sözleşme, ihmalkarlık, kusursuz sorumluluk veya diğer kuramlar gereğince BOA veya alt kuruluşlarımız, iştiraklerimiz, lisans verenlerimiz, tedarikçilerimiz, reklamcılarımız, sponsorlarımız ve görevlilerimizden hiçbirisi veya bizim veya onların yöneticileri, yetkilileri, çalışanları, danışmanları, görevlileri veya diğer temsilcileri dolaylı, rastlantısal, risk sebebiyle oluşan, özel, cezai, cezalandırıcı veya diğer türlü (iş kaybı tazminatı, veri kaybı tazminatı veya kar mahrumiyeti tazminatları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) tazminatlardan sorumlu ve yükümlü değildir. Herhangi bir üçüncü taraf platform aracılığıyla erişilebilir ve kullanılabilir olan ürünler ve Eğitimler, gönderiler veya bağlı siteler dahil Eğitimler malzemelerin kullanımından hoşnut kalmadığınızda, sizin tek ve yegane çareniz, uygun olan şekilde Eğitimleri, malzemeleri, gönderileri, ürünleri veya bağlı web sitelerini kullanmayı durdurmanızdır. BOA’ye karşı sözleşme ya da tazminat yükümlülüğüne göre (herhangi bir sınırlama olmaksızın ihmalkarlık dahil olmak üzere) veya diğer şekilde belirtilen, tüm zararlar, kayıplar ve yasal nedenlere karşı tek ve yegane mesuliyet en fazla, BOA’ye ödenmiş olan kurs tutarı olacaktır. Siz ve BOA veya BOA’nin bir temsilcisi arasında geçen hiçbir türden iletişim, bu şartnamenin hükümleri altında belirtilen herhangi bir mesuliyet sınırlamasından bir feragat oluşturmaz veya şartlarda açıkça belirtilmemiş olan ek bir garanti oluşturmaz. Çoklu iddialar, işbu şartnamede belirtilen maddi tazminatların limitini artırmayacaktır. Bu kullanım şartlarındaki tazminat istisnalarının, herhangi bir yasal çözüm yolunun asli amacına ulaşamadığı takdirde dahi geçerli olacağını kabul edersiniz.

10.1. Hatalar

Bir Üçüncü Taraf Platformda sağlanan Eğitimlerin hatalar veya yanlışlıklar ya da bu Şartları ihlal eden bilgi veya malzemeler barındırabilmesi olasılığı mevcuttur. Buna ek olarak, herhangi bir Üçüncü Taraf Platformda kullanıma hazır bulunan Eğitimler üzerinde üçüncü taraflarca yetkisiz değişiklikler yapılabilmesi gibi bir olasılık da mevcuttur. BOA, Üçüncü Taraf Platformlardaki Eğitimlerin bütünlüğünü temin etmeye çalışsa da, Eğitimlerin tamlığı veya kusursuzluğuna ilişkin bir garanti vermiyoruz. Eğitimlerin tamlığı ya da kusursuzluğunun sorgulandığı bir durum ortaya çıkması halinde, lütfen destek@sapias.com.tr adresine, mümkünse kontrol edilecek Eğitimlerin bir tanımı ve bu Eğitimlerin Bizim Eğitimlerimiz veya Üçüncü Taraf Platformu üzerinde bulunduğu konumu (URL) yazıp Bizim Sizinle iletişim kurmamızı mümkün kılacak yeterlilikte bilgi de vererek bir talep gönderiniz. Endişelerinizi mantık çerçevesinde uygulanabilir olan en kısa zamanda ele almaya çalışacağız.

10.2.Sistem Kesintileri.

BOA, bakım ve diğer amaçlar doğrultusunda Eğitimler için düzenli aralıklarla sistem aksama süreleri planlar. Buna ek olarak planlanmamış sistem kesintileri de meydana gelebilir. Siz şunlar için BOA’nin hiçbir sorumluluğu olmadığını ve mesuliyet üstlenmediğini kabul edersiniz: (a) Üçüncü Taraf Platformlardakiler dahil Eğitimlerin kullanıma hazır bulunmama durumu; (b) bu tarz sistem kesintilerinden kaynaklanan her tür malzeme, veri, işlem veya başka herhangi bir bilgi veya malzemelerin kaybı; (c) bu tarz sistem kesintilerinden kaynaklanan gecikme, veri, işlem veya başka herhangi bir bilgi veya malzemelerin yanlış isme gönderimi ya da gönderilememesi veya (d) Eğitimleri barındıran sunucular veya şirketler, internet servis sağlayıcıları, Üçüncü Taraf Platformlar veya internet tesisleri ve ağları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm üçüncü taraflardan kaynaklan kesintiler.

11. Tazminat

Burada belirtilen herhangi bir beyan veya garanti ihlalinden doğan veya bunun neden olduğu makul avukatlık ücretleri ve ilgili maliyet ve giderleri dahil olmak üzere tüm makul öngörülebilir zarar, masraf, tazminat, maliyet, iddia ve taleplere karşı BOA ve ortakları, görevlileri, yöneticileri, acenteleri, iş ortakları, çalışanları, lisans verenleri, temsilcileri ve üçüncü taraf sağlayıcıları sorumlu tutmayacak ve tazmin edeceksiniz. Bu kapsamda Sizin tarafınızdan tazminata tabi başka herhangi bir konunun savunması ve yürütmesini, masrafları Bize ait olacak şekilde münhasıran üstlenme hakkımız saklıdır ve böyle bir durumda, bu gibi bir savunma ile makul olarak tamamen iş birliği yapmayı ve mevcut herhangi bir savunmayı ileri sürmeyi kabul ediyorsunuz.

11.1. Dava Zamanaşımını Belirleyen Kanun veya Hükümler.

Eğitimlerin, Şartların ya da Üçüncü Taraf Platformlar üzerinden kullanıma hazır bulunan herhangi bir Eğitim ve bilginin kullanımından doğan veya buna ilişkin tüm hak iddiası veya dava hakkının, aksini belirten herhangi bir nizamname ya da yasa dikkate alınmaksızın, bu hak iddiası veya dava hakkının ortaya çıkmasından itibaren 1 yıl içerisinde mahkemeye taşınması gerekir. Bu tür herhangi bir hak iddiası veya dava açma hakkının bu 1 yıl içerisinde mahkemeye taşınmaması halinde, bu hak iddiası veya dava hakkı sonsuza kadar yasaklanır.

12. Fesih

BOA olarak (a) Şirket İçeriği, Kurslar veya herhangi bir Eğitimi ve (b) Eğitimlerimize veya Hesabınıza erişiminizi sonlandırma, askıya alma, değiştirme veya silme hakkını Kendi takdirimize bağlı olarak aşağıdaki belirtildiği gibi saklı tutarız:

Bu Koşulların veya muhtelif zamanlarda Eğitimlerimiz üzerinden yayınlanan yürürlükteki ilkelerimizin herhangi birine uymaz veya bunları ihlal ederseniz BOA, önceden haber vermeksizin size derhal dava açabilir. Bu bölüm uyarınca dava açılması durumunda satın almış olabileceğiniz Kursların ve Hesabınızla ilişkili Eğitimlerimizin kullanımına ilişkin Size karşı herhangi bir sorumluluğumuz yoktur. Satın almış olabileceğiniz Kurslarımız dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Eğitimlerimize ilişkin erişim kaybınızın hiçbir koşul altında telafisini veya geri ödemesini almayacağınızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Eğitimleri kullanımınızı dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bunu ya Eğitimlere giriş yapmayı bırakarak ya da Hesabınızı silme yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Sizin Hesabınızı geçerli kanunlar tarafından gerekli görülebilecek olan zaman diliminin ötesinde saklamak ile ilgili hiçbir yükümlülüğümüz yoktur. Fesih üzerine, Eğitimler ve İçeriğin tüm kullanımına son vermeniz gerekir.

13. Elektronik Bildirimler

Eğitimlerimizi kullanarak veya BOA ile iletişime geçerek BOA’nin, Sizin Eğitimleri veya buradaki Şartları kullanımınıza dair güvenlik, gizlilik ile ilgili ve idari konular hakkında elektronik olarak Sizinle iletişime geçebileceğini kabul edersiniz. BOA bir güvenlik sistemi ihlalinden haberdar olursa Eğitimler üzerinden bir bildirim yayınlamak veya Size bir e-posta göndermek suretiyle Sizi elektronik olarak bilgilendirmeye çalışabilir. Bu bildirimi yazılı bir şekilde almak gibi yasal bir hakka sahip olabilirsiniz. Bir güvenlik ihlali hakkında ücretsiz yazılı bildirim almak (veya elektronik bildirim almaya verdiğiniz onayı geri çekmek) için lütfen destek@sapias.com.tr adresinden BOA’a yazın. E-postayı gönderen tarafa e-posta adresinin geçersiz olduğu yönünde bir bildirim yapılmaması halinde bildirim, e-posta gönderildikten 24 saat sonra yerine ulaştırılmış olarak kabul edilecektir. Alternatif olarak, BOA, Eğitimlerden herhangi birini kullanırken Sizin sağlamış olduğunuz bir adres var ise bu adrese posta göndermek suretiyle de Size yasal bildirim gönderebilir. Bu durumda, bildirim postalama tarihinden üç gün sonra elinize ulaştırılmış olarak kabul edilecektir.

14. Çeşitli Hükümler

14.1.Sözleşmenin Bütünlüğü

Bu Şartlar ve Eğitimlerimizde yayınlanmış Size uygulanabilir politikalar, konu ile ilgili olarak taraflar arasındaki anlaşmanın bütününü oluşturmakta olup bu konu ile ilgili olarak taraflar arasında önceki tüm yazılı veya sözlü anlaşmaların yerini alır.

14.2.Bölünebilirlik

Bu Şartların herhangi bir hükmünün yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu anlaşılırsa bu hükmün bu Şartlardan ayrılabilir olduğu varsayılacak ve bu Şartlardaki diğer hükümlerin geçerliliği ve uygulanabilirliği etkilenmeyecektir.

14.3.Feragat

Bu Şartların bir hükmünden, sadece bu hükümden yararlanma hakkı olan tarafça yapılan bir yazılı tebligat ile feragat edilebilir. Şirketin bu Şartlardaki herhangi bir hakkı veya hükmü uygulamaması veya yerine getirmemesi, bu hak veya hükmün feragatini teşkil etmez.

14.4.Bildirim

Şartlar kapsamında yapılacak tüm bildirimler ve diğer iletişim yazılı olacak ve faks, ücreti ödenmiş taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta veya elektronik posta yoluyla olacaktır.

14.5.Acente Olmama

Bu Şartlardaki hiçbir şey; taraflardan birinin diğer tarafın ortağı, ortak girişimi, acentesi, yasal temsilcisi, işvereni, müteahhidi veya çalışanı tayin edilmesi olarak yorumlanmayacaktır. BOA’ın ya da bu Şartlara uymayı kabul eden başka bir tarafın, bu sözleşmede izin verildiği veya etkilenen tarafça yazılı olarak yetkilendirildiği durumlar haricinde, başka bir taraf için bağlayıcı olacak herhangi bir ifade, beyan veya taahhütte bulunma veya herhangi bir işlem yapma yetkisi olmayacak ve kendisini herhangi bir üçüncü tarafa bu gibi bir yetkisi olduğu şeklinde takdim etmeyecektir.

14.6.Geçerli Kanunlar

Bu Şartlar ve Sizin bu Eğitimleri kullanımınız başka bir yargı yetkisine ait yasaların uygulanmasını gerektirecek seçim veya ihtilaflar hesaba katılmaksızın İstanbul’da yapılmış ve kabul edilmiş sayılacaktır.

15. Kişisel Verilerin Korunması

Bu Gizlilik Politikası metninin Türkçe dışındaki dilleri kullanıcılara kolaylık sağlanması amacıyla yazılmıştır. Bir uyuşmazlık halinde Türkçe metnin geçerli olacağını anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. (”Biz”,’’ BOA’’ olarak anılacaktır) verilerinizin korunması, gizliliğiniz ve bilgileriniz ile ilgili haklarınıza saygı duyar. Başka türlü belirtilmediği sürece bu Gizlilik Politikasına bağlantı verdiğimiz bir yerde Eğitimlerimizi kullandığınız zaman bu Gizlilik Politikası geçerli olur.

BU BELGE TARAFINIZ İLE Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. ARASINDA YASAL BAĞLAYICILIĞI OLAN BİR SÖZLEŞMEDİR VE Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. EĞİTİMLERİNİ KULLANARAK BU GİZLİLİK POLİTİKASININ HÜKÜMLERİNİ KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ.

15.1. Bize Doğrudan Sağladığınız Bilgiler

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. Müşterilerinden Eğitimleri ne şekilde kullandıklarına bağlı olarak sizden sizin hakkınızda çeşitli bilgiler toplayabilir. Bunların daha iyi anlaşılması adına aşağıdaki çeşitli örnekler verilmiştir:

 • İsim – Soyisim
 • Mail Adres,
 • Lokasyon Verileri
 • IP Adresiniz
 • Ödeme Bilgileri

15.1.2. Herkese Açık Bilgiler

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. Eğitmen’lerin bilgilerini, eğitim müfredatını Site içerisinde videolar ile Kullanıcılara sunabilir.

15.2. Otomatik Yollar ile Topladığımız Veriler

Teknik ve Kullanım Verileri

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. Eğitimlerine eriştiğiniz zaman otomatik yollar ile bazı bilgiler toplarız. Bu bilgiler bir sınırlama olmaksızın şunları içerebilir:

 • Bilgisayarınız veya Mobil Cihazınız hakkında IP adresi, cihaz tipi, işletim sistemi tipi ve sürümü, benzersiz cihaz kimliği, tarayıcı, tarayıcı dili, alan ve diğer sistem bilgileri, platform tipleri (topluca “Teknik Bilgiler”) gibi teknik bilgiler.
 • Erişilen Eğitim, sayfalarda veya Eğitimlerde geçirilen süre, ziyaret edilen sayfalar, arama sorguları, tıklama verileri, Eğitimin kullanılan bölümleri, tarih ve saat ve Eğitimleri kullanımınız ile ilgili daha başka bilgiler (topluca “Kullanım Verileri”) dahil olmak üzere Eğitimler ile etkileşiminiz hakkında kullanım istatistikleri.
 • Size Ait Bilgiler ile bağlantıya sahip olabilecek olan bu Teknik Bilgiler ve Kullanım Verileri şunlar dahil olmak üzere sunucu günlük dosyaları ve izleme teknolojileri vasıtası ile toplanır: (a) tarayıcınızı veya mobil cihazınızı benzersiz şekilde tanımlamak veya tarayıcı ayarlarınıza bilgi depolamak üzere web sitelerinin Sizin bilgisayarınıza veya Mobil Cihazınıza gönderdiği çerezler ve (b) Eğitimleri kullanan ziyaretçilerin işlemlerini ölçmemize olanak veren küçük nesneler olan web işaretçileri.
 • Coğrafi Bilgiler: Tarayıcınızdan veya Mobil cihazınızdan alınan IP adresleri, IP adresi ile ilişkili olan şehir, eyalet ve/veya ülke gibi yaklaşık yerinizi belirlemek için kullanılabilir.

15.3. Çerezler ve Veri Toplama Araçları

Birçok web sitesi ve uygulama tedarikçisi gibi Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. de, (Google Analytics vb. Gibi bizim adımıza hareket edenler) Eğitimlerimize eriştiğiniz ve onları kullandığınız zaman sunucu günlük dosyalarını, ve çerezler, etiketler, ısı haritaları, komutlar, cihaz veya tarayıcı parmak izleri ve web işaretçileri (topluca “Veri Toplama Araçları”) gibi otomatik veri toplama araçlarını kullanabilir. Bazı durumlarda, bu yollar ile toplanan bilgiler ile Sizin verdiğiniz ve bu Gizlilik politikasında açıklanan şekilde bizim topladığımız diğer bilgiler arasında bağlantı kurarız. Bu Veri Toplama Araçları, Eğitimleri kullandığınız zaman Sizin tarayıcınızın gönderdiği bazı Teknik Bilgileri ve Kullanım Verilerini otomatik olarak izler ve toplar. Bazı durumlarda, bu Teknik Bilgileri ve Kullanım Verilerini Sizin hakkınızdaki diğer bilgiler ile ilişkilendiririz.

Çerezleri şunlar dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle kullanırız:

(a) Eğitimlerimizin kullanımını analiz etmek.
(b) Daha kolay oturum açmanızı sağlamak.
(c) Size daha sorunsuz bir kullanım sağlamak.

Ayrıca şu gibi nedenlerle web işaretçileri veya başka teknolojiler kullanabiliriz:

(d) Belli bir sayfanın ziyaret edilip edilmediğini Bizim bilmemizi sağlama.

15.4. Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanırız

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. kullanımınız vasıtası ile topladığı bilgileri şunlar için kullanabilir:

Yasaların gerektirdiği veya izin verdiği şekilde;

 • Eğitimleri anlamak ve iyileştirmek ve yeni ürünler, Eğitimler ve özellikler geliştirmek;
 • Müşteri destek sorularına ve sorunlarına yanıt vermek ve anlaşmazlıkları çözümlemek;
 • Teknik bilgiler oluşturmak, incelemek, analiz etmek ve sağlamak;
 • Eğilimleri ve kullanıcı trafiğini analiz etmek ve kullanım bilgilerini izlemek;
 • Üçüncü taraf web sitelerinde veya mobil uygulamalarda Eğitimlerimizin reklamını yapmak

Kullanıcılarımızın, çalışanlarımızın, üçüncü tarafların, toplumun bireylerinin ve/veya Eğitimlerimizin güvenliğini ve/veya dürüstlüğünü korumak için yalnız kendi takdirimize göre gerekli veya zorunlu olduğunu başka bir yol ile belirlediğimiz şekilde;

 • Kullanıcılardan geri bildirim talep etmek.

15.5. Size Ait Bilgileri Üçüncü Taraflara Ne Zaman ve Nasıl Veririz/Açıklayabiliriz

Eğitmen’in bilgileri Eğitim’leri pazarlamak amacı ile site içerisinde verilebilir. Bu bilgiler Site içerisinde video, künye, yazı şeklinde açıklanabilir.

15.6. Bilgilerinizi Nasıl Güvende Tutarız?

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi. Sizin paylaştığınız ve Bizim toplayıp sakladığımız verileri yetkisiz şekilde erişime veya yetkisiz olarak değiştirilmeye, açıklanmaya veya imha edilmeye karşı korumak için gerekli makul güvenlik önlemlerini almaktadır. Bu önlemler topladığımız ve sakladığımız verilerin hassasiyetine göre değişmektedir.

15.7. Bilgilerinizin Kullanımı Hakkındaki Seçenekleriniz

Kullandığınız tarayıcı çerezleri veya başka türlerden yerel veri depolama yöntemlerini kontrol altında tutma olanağı verebilir. Mobil Cihazınız yer bilgilerinin veya daha başka verilerin nasıl toplanacağı ve paylaşılacağı veya bunların yapılıp yapılmayacağı hakkında tercihler sağlayabilir. Tarayıcınızın veya mobil cihaz işletim sisteminizin üreticileri tarafından sağlanan bu tercihler veya varsayılan ayarlar üzerinde BOA bir kontrole sahip değildir.

15.8. Bilgilerinize Nasıl Ulaşılır ve Güncelleme Yapılır

Sapias Dijital Yazılım Hizmetleri Limited Şirketi.’in topladığı ve sakladığı Size ait bilgilere şu yollar ile erişebilir ve güncelleme yapabilirsiniz:
Herhangi bir zamanda Hesabınıza giriş yaparak ve Hesap bilgilerinizi güncelleyerek doğrudan BOA’a sağladığınız bilgileri güncelleyebilirsiniz. BOA’ın Üçüncü Taraf bir Platformdan veya Mobil bir Cihazdan Sizin hakkınızda aldığı bilgileri yönetmek için Üçüncü Taraf Platform veya Mobil Cihaz tedarikçisi tarafından verilen talimatları izleyerek bilgilerinizi güncelleyin ve gizlilik ayarlarınızı değiştirin. BOA’ın Üçüncü Taraf bir Platformdan veya Mobil bir Cihazdan bilgilerinizi aldıktan sonra bu bilgiler BOA tarafından bu Gizlilik Politikasına uygun şekilde depolanır ve kullanılır.

15.9. Bu Gizlilik Politikası’nda Yapılacak Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikasını zaman zaman güncelleyebiliriz. Bu Gizlilik Politikasında maddi bir değişiklik yaptığımız zaman Eposta vasıtası ile veya web sitemizde duyurulan bildirim yolu ile ve geçerli yasanın gerekli tuttuğu şekilde size bildirimde bulunacağız. Başka türlü belirtilmediği sürece değişiklikler yayınlandıkları gün yürürlüğe girecektir.
Geçerli yasanın izin verdiği şekilde, bir değişikliğin geçerlilik tarihinden sonra Eğitimleri kullanmaya devam etmeniz halinde söz konusu erişim ve/veya kullanım, değiştirilen hali ile bir sözleşmeye uymayı ve Gizlilik Politikası ile bağlı olmayı zımnen kabul ettiğiniz şeklinde değerlendirilecektir. Değiştirilen Gizlilik Politikası daha önceki tüm Gizlilik politikalarının yerine geçer. Bu nedenle, Eğitimleri her kullandığınızda bu Gizlilik Politikasını incelemenizi tavsiye ederiz. Bizim İsteğimiz Üzerine, bu Gizlilik Politikasını ve herhangi bir Üçüncü Taraf Platformu vasıtası ile ortaya konan veya temin edilen diğer tüm politikaları veya sözleşmeleri kabul edeceğiniz veya bunların elektronik olmayan bir şeklini imzalayacağınızı onaylıyorsunuz.

15.10. Uluslararası Operasyonlar: ABD ve AB Dışındaki Kullanıcılar için Bir Not

BOA, Eğitimlerimizin ziyaretçileri ve Kullanıcılar hakkında Birleşik Devletler’de bulunan sunucularda bilgi depolar. Eğitimlerimizi kullanmakla, bilgilerinizin Birleşik Devletler içinde depolanmasına onay veriyorsunuz. Eğitimleri Birleşik Devletler ve Avrupa Birliği dışından kullanmanız halinde gönderdiğiniz verilerin ve kişisel bilgilerin Birleşik Devletler veya başka ülkeler içinde bulunan sunuculara aktarılarak orada depolanacağını bilmelisiniz. Birleşik Devletler’in ve/veya başka ülkelerin veri koruma ve diğer yasaları Sizin ülkenizdekiler kadar geniş kapsamlı olmayabilir.

15.11. Kaliforniya Gizlilik Haklarınız

Kaliforniya’da ikamet edenler Bizden yılda bir kez şunları alma hakkına sahiptir:

a) söz konusu şirketin doğrudan pazarlama amaçları için BOA’nin Size ait kişisel bilgileri açıklamış olabileceği (geçmiş takvim yılı içinde) herhangi bir üçüncü taraf şirketi belirten bilgiler

b) açıklanmış olan kişisel bilgilerin kategorileri hakkında bir açıklama:

Kaliforniya’da ikamet etmeniz ve söz konusu bilgileri almak istemeniz durumunda destek@sapias.com.tr adresinden bize talebinizi iletin; talebinizi iletirken “California Data Privacy Request” ifadesini kullanarak sorunuzu uygun şekilde belirlememize yardımcı olun ve yanıt verebilmemiz için posta adresinizi, ikamet ettiğiniz eyaleti ve e-posta adresinizi belirtin.

16. Kolay Başlangıç Program Kuralları:

 • Türkiye’de kurulmuş olan Şahıs şirketi ile Amerika için başvuru yapabiliyoruz. Müşterinin mevcut şahıs şirketi varsa kullanılabilir ama fiyat değişmez. Şahıs şirketi olmayanlar için şirket kuruluş masrafları müşteri tarafından ödenir. Başka bir şirket türü kabul edilmez, sadece ŞAHIS şirketi ile başvuru yapılacaktır.
 • Mali müşavirlik hizmeti, müşterinin belirlediği Mali Müşavirlik firması tarafından verilir. Bu hizmetin bedeli ve yasal yükümlülükler (Vergi, SGK, Bağkur vb) kişinin kendisi tarafından ödenecektir.
 • Yazılım 3 ay ücretsiz kullanılacaktır.
 • Başvuru yapacak kişinin daha önceden Amazon’a bir başvurusu olmamalıdır.
 • Kuzey Amerika, Avrupa, Japonya ve Avustralya hesapları açılacaktır.
 • Hesap suspend olursa, suspend süresi danışmanlık sürecine dahil edilmemektedir.
 • Mağazaların açılacağı ve satışa başlanacağı garantisi verilmektedir.
 • Satışlara başlanana kadar, satış danışmanlığına devam edilecektir.
 • Danışmanlık süresi 1 ay ve 4 görüşme yapılacaktır. Danışmanlık görüşmelerine, satışlar başladıktan sonra başlanacaktır.
 • Amazon’da yapılacak alışveriş harcamaları, müşterinin kendi kredi kartı ile yapılacaktır.

17. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme kapsamında ortaya çıkacak olan uyuşmazlıklar Türkiye ülkesi, İstanbul münhasır yargı yetkisi bulunacaktır.