2010 yılında Elektrik Elektronik Mühendisliği programından mezun oldum. Öncesinde, 1998 yılında bilgisayarla tanıştığımdan itibaren, sürekli olarak yazılımla ilgilendim. Öyle ki, elektrik mühendisliği neredeyse bir hobi haline dönüşmüştü.

Keza, ticaret de sürekli olarak hayatımın içerisindeydi. Üniversite yıllarında eğlence sektöründe ve tüketim mallarında ticari faaliyetlerim oldu. Bundan sonrasında Kuzey Kıbrıs’ta, bölgenin en kaliteli dijital ajansını kurdum, sonrasında Türkiye’ye dönüş yaparken ajansı devrettim. Bu sırada Kıbrıs’ın en kaliteli yaşam rehberi olan Kıbrıs Yaşam‘la, adaya elimden geldiğince hizmet vermeye çalıştım, hala da devam ediyorum.

Türkiye’de birkaç maaşlı seneden sonra, bunun bana hiç uygun olmamasından dolayı tekrar ticarete atıldım. 2013 yılında, henüz maaşlı çalışırken Sapias‘ı kurdum ve yazılım sektörüne geri döndüm.

Bununla eş zamanlı olarak, 2014 başında Aksoy Sağlık Grubu(Aksoy OSGB, Aksoy MED)’nun temellerini attım. 2016 yılında hem bu sektöre paralel ve hem de farklı alanlarda hizmet veren AKY Teknik Hizmetleri kurdum. Maalesef ailemle birlikte yürüttüğümüz bu girişim(Aksoy) 2019 yılında son buldu. Kapanış kararı verdiğimiz ay 200 bin TL fatura kesmiş, karda bir şirkettik. Ancak tahsilat süreçleri, sektörel belirsizlikler, yüksek personel maliyetleri ve işinizi düzgün yapmanın sonuçları nedeniyle yüksek bir borçla kapanış gerçekleştirdim.

Kapanışın ana sebebi aslında, 2019 yılında, ikizlerimin doğumuna iki ay kala babamı kaybetmiş olmamızdı. Hayatımdaki en büyük mihenk taşlarından biridir. İnsan gerçekten babasını kaybettiğinde başka biri oluyor, istemese de büyüyor.

AKY Teknik, 2018 yılında global bir firma olan ISS Teknik’ten yatırım teklifi aldı, karşılıklı olarak anlaşılamadığı için bu yatırım gerçekleşmedi, ama bu sektörde böyle bir konumlandırma, firmanın değerini oldukça yükseltti. AKY Teknik birçok kurumsal firmaya teknik hizmetler vermekte ve çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Sapias ise bambaşka bir dünya. Yazılım tarafımız oldukça güçlü ve birçok farklı sektöre hizmet veriyor. Beşiktaş Spor Kulübü, Turkuvaz Medya gibi birçok kurumsal ve büyük yapıya çözümler üretiyor.

Ancak bunların hepsinden önemlisi, tabi ki Likibit ve kripto otomasyon yazılımı. Sapias’ın başarısı olan proje, kripto piyasalarda botlar aracılığıyla veri analizi yapan, yaptığı analize göre yatırım yapacağı paraları seçerek otomatik olarak al-sat yapan bir yazılım ve bir kripto para borsasını içermektedir.

Şimdi, kendimi daha da farklı bir projeksiyona adamak istiyorum. Bildiklerimi, yolculuğumda öğrendiklerimi paylaşmak ve aktarmak istiyorum. Bunu yaparken olabildiğince yalın ve anlaşılır kılabilmek için de birçok farklı alanda danışmanlıklar alıyorum.

Bu yeni yolculukta beni yalnız bırakmadığınız ve görüşlerinizi esirgemediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle.