Amerika’da Ön Ödemeli (Prepaid) SIM Kart Almak (Adım Adım)

people standing next to window using their phones

Biraz uzun bir tatile gidiyorsak ve benim gibi hızlı bir internete ihtiyaç duyuyorsak, yerel bir sim kart kullanmak faydalı olacaktır. bu yazımda size bunu en makul şekilde nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle Amerika’daki en popüler GSM operatörlerine bakalım;

  • AT&T
  • Sprint
  • Verizon
  • T-Mobile

Prepaid, yani ön ödemeli, daha bilinen adıyla kullan-at hatlar Amerika’da herkes için kullanılabilir durumda değil. 

ABD vatandaşı veya herhangi bir kalıcı göçmenliği olmayan ben gibi ziyaretçilere, T-Mobile ve AT&T hizmet veriyor.

Onların da paketleri ve fiyatları hemen hemen aynı, çok da rekabet yok yani. Daha çok, gideceğiniz bölgede daha başarılı olan operatörler üzerinden seçim yapmanız gerekiyor.

Aslında Amerika’da yaşayan herkes benzer bir şekilde hangi hattı kullanacağına karar veriyor. Her eyalette daha başarılı ve daha başarısız hatlar var.

Genel hatlarıyla iki paket sunuyorlar; birincisi 3G 50GB kotalı ön ödemeli hat, yaklaşık 30-40 dolar civarında. Bir de 4G olan sınırsız paket var, o da 60 dolar, ki ben bunu seçmiştim.

New York için ben T-Mobile tercih ettim, aslında sonrasında bana AT&T’nin New York’da daha başarılı olduğu söylendi ama onu denemediğim için yorum yapamıyorum.

Bu arada TL bazında karşılaştırdığınızda, Türkiye hattınızı kısa süreli olarak da günlük ücret ödeyerek kullanabiliyorsunuz, fiyatlar çok çok da farklı olmuyor. 

En negatif tarafı ise, USA prepaid hatlarda telefonunuzun internetini bilgisayarınızla paylaştığınızda(personel hotspot) maalesef bağlantı çok çok yavaş.

Amerika’da Ön Ödemeli (Prepaid) SIM Kart Almak (Adım Adım)” yazısında 5 düşünce

  1. Pingback: MetroCard ile New York'ta Ucuza Gezin! - Özer Aksoy

    • Özer Aksoy diyor ki:

      Selamlar, sadece numaraya ihtiyacınız varsa Talku gibi bir servis kullanarak telefon numarası alabilirsiniz. Burada bulunmadan kendi adınıza faturalı hat actirabileceginizi sanmıyorum ama prepaid isinizi görürse muhtemelen Mint Mobile ile isi çözebilirsiniz, çünkü zaten hemen her seyleri online olarak yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir