Ford F150 Değil de Başka Araba Alabilir miyim?

modern truck in underground parking lot

Ford, RAM, Chevrolet ve birçok farklı markanın muhteşem kamyonetleri var biliyorsunuz. Bunlardan en popülerleri fotoğrafta da gördüğünüz Ford F150! Özellikle Amerika deyince akla ilk gelen arabalar hiç şüphesiz bu canavarlar. Özellikle benzinin de ucuz olmasından kaynaklı, devasa motorları, hacimleri ve ağırlıklarıyla birçok Amerikalı tarafından tercih ediliyor.

Öncelikle “konu ne”, “ne konuşuluyor burada” diyenleri şuraya alalım: https://ozeraksoy.com/her-sey-dahil-e2-yatirimci-vizesi-yok-artik/

Ford F150 benim yıllardır hayallerimi süsleyen bir araba, buraya tıklayarak sarı site fiyatını görebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, 2 milyonluk fiyatıyla, Türkiye için oldukça iddialı bir araç, dolayısıyla bende bir tane yok bundan (= . Gelin bir de aynı aracın kendi sitesine bakalım. Kendi sitesinde sıfırı 30 bin dolardan başlıyor, bugünkü kurla(9,50TL oldu delioğlan) 285 bin TL, 8 kat kadar daha ucuz yani. Bu arada eğer 4-5 yaşında bir F150’ye razıysanız, ki ben varım diyorum, o zaman fiyat 25 bin bandına iniyor. Asgari ücretin yaklaşık 2700 dolar olduğunu da hatırlatmak istiyorum.

Neyse, bizim iş modelimizde bir adet 25 bin dolar bandında truck alabiliyoruz, daha doğrusu aldığımız aracı bütçemize dahil edebiliyoruz. Bununla beraber, eğer bir truck almak istemezseniz, minivan araçları da tercih edebilirsiniz. Bu minivan araçlar da yine Türkiye’de yok, Craiglist’te şöyle modeller var, buradan göz atabilirsiniz. Bu grup Amerika’nın en popüler grubu, Uber’de de çok tercih ediliyor. Bu araçlardan da makul fiyatlı bir tanesini yine şirket bütçesine katabiliyoruz. Özellikle geniş bir aileniz varsa ve tek araç almayı planlıyorsanız bu seçenek çok daha mantıklı olacaktır.

Bunlar dışında aklınıza takılanlar için yorumlarda buluşalım, elimden geldiğince yanıtlayacağım. Ayrıca hemen aşağıya bu konuyla ilgili kaydettiğim videoyu bırakıyorum, belki onu da izlemek istersiniz.

En yakın zamanda Amerika’da görüşmek üzere, sevgiler.

Ford F150 Değil de Başka Araba Alabilir miyim?” yazısında 8 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir