Her Şey Dahil E2 Yatırımcı Vizesi (Yok Artık)

photography of bridge during nighttime

Hatta ultra her şey dahil E2 Yatırımcı Vizesi desem yeridir, ilk içkiler de benden hadi (=

Hayatınızı değiştirmek için buralara doğru bir rota çizdiyseniz çoktan yatırım çeşitlerini araştırıyorsunuzdur. Bakkal çakkal alıp milyon dolar harcayacak paranız varsa ne mutlu size; ama daha optimum bütçelerle, ki bizim programımızda net $160.000 bu bütçe, üstelik hava parası ödeyerek değil, ürün satın alarak(yani satıp ondan da para kazanacaksınız) yapılabilecek en makul hayat değiştiren yatırım.

Amerika bir çoğumuzun hayali şüphesiz. Özellikle buraya kadar gelip, bu satırları okuyorsanız, durum hayal olmaktan çıkmış, aksiyon almaya başlamışsınız demektir. Peki bu işler göründüğü kadar kolay mı? Aslında evet, hatta belki de daha kolay!

Bu İş Çok Büyük Değil mi?

E tabi ki, burada hayatınızı değiştirmekten bahsediyoruz. Ama bir yandan da, doğumdan ölüme geçen sürede kendiniz için yaptığınız muhtemelen en akıllıca yatırım olacak.

İnsan hayatında en fazla birkaç tane milestone(dönüm noktası) vardır. Tüm hayatınızı değiştirerek başka bir ülkeye taşınmak elbette bunlardan biri. Ama Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorken bunu yaptığınızda, aslında işlerin o kadar karışık ve zor olmadığını göreceksiniz.

Bunu kesinlikle bir “kaçış” olarak görmeyin. İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri aslında bu; “memleketten kurtulmak”, “Türkiye’den s.. olup gitmek”, “neresi olursa” gibi anlayışlar yapacağınız en büyük hatalardır. Ülke değiştirmenin aslında şehir değiştirmekten çok bir farkı yok. Hemen her yerde yaşayacağınız benzer zorlukları ülke değiştirirken de yaşarsınız. Ama bir “kaçış” hikayeniz varsa ve “neresi olursa, yeter ki burası olmasın” noktasındaysanız, canınız biraz sıkılabilir. Çünkü özellikle böyle adımlarda, gidilen ülkeye çok da bakılmadan karar verilmekte ve sadece “bütçe olarak gidilebilir” ülkeler seçilmektedir. Bu durumda da gidilen ülke mutlu etmek yerine daha da mutsuz etmektedir. Örneğin, gece hayatından, kalabalıktan hoşlanan biriyseniz İskandinav ülkeleri sizin için uygun olmayacaktır. Ya da çok fazla bürokrasi sevmiyorsanız gittiğiniz ülkedeki kuralları ve evrakları iyi araştırmalısınız.

Peki Neden Amerika?

Aslında sebebi, “çünkü neden olmasın?”. Amerika, bireysel olarak benim için bir çocukluk hayali. Zamanında babamın başlayıp yarım bıraktığı bir hikaye. Benim adıma bundan dolayı Amerika.

Ama bu tek başına yeterli bir neden değil.

Öncelikle kalabalık bir nüfusu ve iyi bir satın alma paritesi mevcut. Dolayısıyla yaptığınız işlerde para kazanma ihtimali yüksek. Onun dışında, ben zaten Amazon Kuzey Amerika’da hali hazırda ticaret yapıyorum. Bir de son olarak, orada ürünlerimi satmamı sağlayacak bir satış noktası ağım var. Yani riski minimize etmiş durumdayım. Bu şartlar Papua Yeni Gine için sağlanmış olsaydı ve bende orada yaşamak istiyor olsaydım, şu anda size oraya göç etmenin nasıl olacağını anlatıyor olurdum. Çünkü ben prensip gereği, yaşamadığım şeyleri anlatmıyorum.

Güzel, Nasıl Gideceğiz?

Öncelikle gemiden atlayıp yüzerek gitmeyeceğiz. Ben hayatımda hiç yasal olmayan bir şey yapmadım, göçmenlik gibi bıçak sırtı ve yorucu bir süreci, bir de yasal olmayan risklerle süsleyerek yaşamayı kimseye kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Bu konuda internette tonlarca şey okuyorsunuzdur, video izliyorsunuzdur, bir sürü veriye maruz kalıyorsunuzdur. İnanın bana, bu işi doğru şekilde yapmanın maliyeti, diğer türlüsünden çok daha ucuz ve konforlu. Unutmayın, hayatınızı insanların kahramanlık hikayelerine göre şekillendirmek yapacağınız en büyük hata olacaktır.

Şimdi size iki video izleteceğim, birincisinde genel olarak yatırımcı vizesi süreçlerimizden bahsediyorum, ikincisinde de iş modelimizden. Bu iki videoyu izledikten sonra buraya dönüp aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Ayrıca bana hemen e-postayla( ozer@ozeraksoy.com ) ulaşabilirsiniz.

Times Square’den yaptığım AmerikayaGidelim.com Lansman Canlı Yayını
Amerika’da yapacağımız ticaret modeli hakkında detaylı bilgilendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir